Проектно-графічне моделювання 1
Метою викладання навчальної дисципліни «Проєктно-графічне моделювання» є оволодіння здобувачем на здобуття вищої освіти можливості використання сучасних архітектурних САПР при створенні архітектурного дизайну приміщень та будівель, застосування сучасних технологій архітектурного комп'ютерного дизайну.
Практичне значення та використання отриманих знань є:
o освоєння загальних та спеціалізованих методів створення та візуалізації архітектурних об’єктів в середовищі сучасних комп’ютерних систем;
o освоєння методів каркасного і твердотільного параметричного моделювання в середовищі сучасних архітектурних СAD-систем;
o освоєння методів інформаційного параметричного моделювання в середовищі сучасних архітектурних СAD-систем;
o освоєння методів формування конструкторської–технологічної документації
o освоєння методів виконання візуалізації в середовищі сучасних архітектурних СAD-систем.
Дисципліна має націлити здобувачів вищої освіти на розвиток академічних, професійних і творчих здібностей у галузі проектування та візуалізації архітектурних об’єктів з використанням сучасних комп’ютерних систем
Тематика та види навчальних занять
Для денної форми здобуття освіти
Дисципліна вивчається у шостому семестрі третього курсу відповідно до навчального плану спеціальності 022 «Дизайн».
Лекція 1. Класифікація систем проектування для вирішення завдань архітектурного комп'ютерного дизайну.
Лекція 2. Технологія розробки моделі будинку у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 3. Розміщення, модифікація стін та створення нових стилів стін у САПР AutoCAD Architecture
Лекція 4. Розміщення, модифікація дверей, вікон та створення їх нових стилів у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 5. Розміщення та модифікація підлоги, стелі, сходів, поручнів, дахів та створення їх нових стилів у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 6. Створення моделі другого поверху у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 7. Додавання у модель будинку підлоги, стелі, сходів, поручнів, дахів.
Лекція 8. Складання поверхів будинку.
Лекція 9. Розробка моделей меблі та конструктивних елементів інтер'єру з використанням формоутворюючих елементів у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 10. Основи створення креслеників поверхів будинку у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 11. Основи створення креслеників розгорток стін приміщень у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 12. Режим реконструкції та формування планів реконструкції
Лекція 13. Оформлення документації проекту будинку у САПР AutoCAD Architecture
Лекція 14. Алгоритмічне проектування для BIM Основи створення креслеників горизонтальних розрізів будинку у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 15. Основи створення креслеників розгорток фасадів будинку у САПР AutoCAD Architecture
Лекція 16. Основи створення креслеників вертикальних розрізів будинку у САПР AutoCAD Architecture
Лекція 17. Режим реконструкції та формування планів знесення
Лекція 18. Створення та налаштування матеріалів у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 19. Створення та налаштування камер у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 20. Візуалізація проекту. Створення та налаштування джерел світла у САПР AutoCAD Architecture.
Лекція 21. Візуалізація проекту. Налаштування режимів рендеру.
Лекція 22. Основі алгоритмів отримання тривимірних моделей будинків та конструкторської документації у САПР AutoCAD Architecture.
Лабораторні заняття
ЛЗ №1. «Класифікація систем двох та трьох вимірного проектування для вирішення завдань архітектурного комп'ютерного дизайну».
Мета заняття: Оволодіння методикою підготовки систем проектування для архітектурного комп'ютерного дизайну.
ЛЗ №2. «Підготовка до створення тривимірної моделі поверху будинку на основі двовимірного плану приміщення у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою настроювання інтерфейсу користувача. Оволодіння методикою виконання операції з файлами. Оволодіння методикою створення примітивів та підготовкою плану поверху у AutoCAD Architecture.
ЛЗ №3. «Налаштування підоснови проекту та створення сітки осей у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою налаштування підоснови проекту та створення сітки осей у САПР AutoCAD Architecture.
ЛЗ №4. «Створення, розміщення, модифікація геометрії архітектурних об’єктів та використання нових стилів моделей у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння створенням, розміщенням, модифікацією геометрії архітектурних об’єктів та їх властивостями.
ЛЗ №5. «Створення нових стилів стін та модифікація моделей стін у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою створення нових стилів стін та модифікація моделей стін AutoCAD Architecture.
ЛЗ №6. «Модифікація моделей стін у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою модифікації моделей стін AutoCAD Architecture.
ЛЗ №7. «Створення нових стилів вікон та модифікація моделей вікон у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою створення нових стилів вікон та модифікація моделей вікон AutoCAD Architecture.
ЛЗ №8. «Створення нових стилів дверей та модифікація моделей дверей у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою створення нових стилів дверей та модифікація моделей дверей AutoCAD Architecture.
ЛЗ №9 «Створення нових стилів сходів, перил у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою створення нових стилів сходів та перил у AutoCAD Architecture.
ЛЗ №10. «Створення нового стилю підлоги та шпалер у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою створення нового стилю підлоги та шпалер у AutoCAD Architecture.
ЛЗ №11. «Створення моделі другого поверху у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою побудови другого поверху.
ЛЗ №12. «Створення дахів у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою створення та модифікації моделей дахів у AutoCAD Architecture.
ЛЗ №13. «Створення вікна у даху».
Мета заняття: Оволодіння методикою побудови вікна у даху.
ЛЗ №14. «Побудова моделей меблі у САПР AutoCAD Architecture».
Мета заняття: Оволодіння методикою створення моделей меблі у САПР AutoCAD Architecture.
ЛЗ №15. «Формування креслеників плану поверху та плану стелі у просторі аркуша».
Мета заняття: Оволодіння методикою створення кресленика плану поверху у просторі аркуша.
Консультації здійснюються впродовж семестру згідно встановленого розкладу. Консультації здійснюються впродовж семестру згідно встановленого розкладу.
Для заочної форми здобуття освіти
Лекція 1. Основи розробки моделі у САПР Revit.
Лекція 2. Оформлення документації проекту у САПР Revit.
Лабораторні заняття
ЛЗ №1. «Розміщення, модифікація стін та створення нових стилів стін у САПР Revit».
Мета заняття: Оволодіння методикою створення та модифікація моделей стін Revit.
ЛЗ №2. «Оформлення документації проекту будинку у САПР Revit».
Мета заняття: Оволодіння методикою оформлення документації проекту у САПР Revit. Індивідуальна робота
Для денної форми освіти Не передбачена. Для заочної форми освіти
Контрольна робота для здобувачів заочної форми
Завдання для виконання контрольної роботи здобувач отримує на установчій лекції.
Робота містить 3 теоретичних питань та 3 практичних завдання.
Обсяг відповіді на кожне теоретичне питання: не менше, ніж 2 сторінки машинописного тексту. Текст відповіді повинен бути виконаний самостійно, а не скопійованим з навчального посібника.
Для сьомого семестру
Лабораторне завдання №1. Виконати тривимірну модель будинку.
Лабораторне завдання №2. Сформувати Формування креслеників поверху, розрізів, фасадів та розгорток приміщень.
Термін надання виконаної контрольної роботи на перевірку – не пізніше, ніж за місяць до початку сесії. Форми контрольних заходів та оцінювання результатів навчання
Для денної форми здобуття освіти
Поточний контроль полягає у виконанні:
1) 22-ох індивідуальних поточних завдань по тематиці лабораторних робіт. Індивідуальні поточні завдання виконуються письмово і полягають в поетапному створенню тривимірної моделі будинку формуванню креслеників. Бездоганне виконання індивідуальних поточних завдань №№1, …. 14 оцінюється у 1 бал, №№15, …. 22 оцінюється у 2 бали. Захист усіх завдань – 10 балів.
2) двох модульних контрольних робіт. Модульні контрольні роботи складаються з теоретичної і практичної частин та проводяться у формі комп'ютерного тестування. Бездоганне виконання кожної модульної контрольної роботи становить 30 балів.
Підсумковий контроль – залік. Залік виставляється здобувачеві вищої освіти як сумарна оцінка за виконання всіх елементів навчальної дисципліни не менше ніж на 60 %. Для заочної форми здобуття освіти
Захист контрольної роботи. Бездоганне виконання контрольної роботи оцінюється у 40 балів. При її захисті студент може отримати до 40 балів.
Виконання двох лабораторних робіт оцінюється 20 балів, кожна 10 балів.
Підсумковий контроль – залік. Залік виставляється здобувачеві вищої освіти як сумарна оцінка за виконання всіх елементів навчальної дисципліни не менше ніж на 60 %.
ПРН9. Створювати об’єкти дизайну засобами проєктно-графічного моделювання.
ПРН17. Застосовувати сучасне загальне та спеціалізоване програмне забезпечення у професійній діяльності.
ПРН21. Враховувати просторово-планувальний, функціональний, соціальний, інклюзивно-доступний, культурно-історичний, екологічний стан територій як потенціал їх відновлення під час розроблення проєктних пропозицій у сфері дизайну середовища.